תפריט
שבוע העיצוב הישראלי 2017

המאה ה 21 הביאה את סצנת העיצוב בישראל למעמד בינלאומי, משך שנים ספגו האדריכלים ומעצבי הפנים הישראלים השראות מכל העולם, אותם צרפו לשורשי התרבות מהם הגיעו משפחותיהם. הפריחה הכלכלית חסרת התקדים של מדינת ישראל בעשור האחרון הזרימה משאבים כספיים בפרויקטים שלא נראים כמותם למעט בבירות בעיצוב העולמיות. על התשתית הזאת נוסיף את ה”ייחודיות החדשנית” של המעצבים הישראלים, תכונה המאפיינת את הישראלים גם בתחומי הטכנולוגיה,המדע,סייבר ולמעשה בכל תחומי החיים,מה שגרם לסצנה להיות ייחודית ומחדשת ברמה עולמית. ישראל כונתה במגזין עיצוב אירופאי מוביל “Startup de Design”.

שכבה הולכת וגדלה של מעצבים ואדריכלים ישראלים עובדים קבוע בכל רחבי העולם ועיצוב הפנים הופך לענף יצוא.

תל אביב היא גולת הכותרת של העיצוב הישראלי. מבקרי ותיירי עיצוב מכנים אותה TLV Design City, ואכן החוויה העיצובית בעיר הכוללת מתחמי שימור מדהימים (העיר הלבנה,שרונה,התחנה) ברים ומסעדות, מוזיאונים,מלונות בוטיק,משרדים של תאגידים בינלאומיים,דירות ובתים,מציבים אותה בחזית החדשנות העולמית של העיצוב .

גם השנה בתאריך 21-24/6/17 תציין תל אביב את אירוע Israel Design Week במתחם ה”תחנה” ההיסטורי בנווה צדק וברחבי העיר. הרצאות, תערוכה של עיצוב ישראלי ובינלאומי, סיורי עיצוב, ליליות לבנים של “עיצוב על הבר” עם מיטב מעצבי ישראל, עיתנאים ובלוגרים מהעולם.

שבוע העיצוב הישראלי – מוציאים את העיצוב הישראלי .