תפריט
הבית השקוף – המרכז לקידום טכנולוגיות בנייה

בלב משכנו החדש של מרכז הבנייה הישראלי במתחם אצטדיון נתניה, נמצא מיצג חווייתי וייחודי מסוגו בארץ, המשתרע על שטח של כ-1200 מ”ר ומאפשר היכרות מוחשית עם מגוון הטכנולוגיות והתהליכים המיושמים בבניית בתים פרטיים.

הבית השקוף מייצר למבקר חוויה רב חושית בקנה מידה של  “אחד לאחד”, ממש  כמו במציאות.
הבית ממחיש למבקרים איך בונים בית, באילו חומרים והטכנולוגיות משתמשים, מהי הטכנולוגיה העדיפה עבורו  וכיצד ליישם אותה בדרך האופטימלית, מה נמצא מאחורי שכבות הטיח או הגבס ואיך המערכות בבית עובדות.
הטכנולוגיות, המערכות והחומרים המשולבים במבנה נחשפים לעין באמצעות משטחים שקופים המאפשרים לראות את מאחורי הקירות ותחת הריצוף:

 • צבע וציפויים
 • מערכות תאורה
 • אלמנטים של בית חכם
 • מערכות חשמל
 • טכנולוגיות בנייה: סוגי בלוקים, טיח וחיפויים כולל שכבות הביצוע.
 • מטבחים
 • פרטים תת-קרקעיים: יישום מערכת ביוב, כלונסאות
 • סוגי פתחים (דלתות וחלונות על בסיס עץ אלומיניום PVC)
 • מערכות אינסטלציה
 • ביסוס וקלונסאות
 • מערכות חימום רצפתי, מיזוג אוויר ודוודים
 • טכניקות ומערכות איטום בגגות ובמרתפים
 • חיבורים ופתרונות של קירות גבס
 • פיתוח חוץ, גגות וחזיתות

 

מרכז לימוד והדרכה לאדריכלים, מעצבים וללקוחותיהם הבונים והמשפצים
הבית השקוף מהווה כלי עזר חשוב בארגז הכלים של האדריכלים ומעצבי פנים בהסברת כל שלבי הבנייה מהמסד ועד לטפחות, ללקוחותיהם הבונים או משפצים בית פרטי או דירה ובהצגת מגוון הטכנולוגיות החדשות והעדכניות ביותר לבנייה ושיפוץ הבית.
ביקור של האדריכל עם הלקוח בבית השקוף עשוי לחסוך לאדריכל זמן ממושך של הסברים וסיורים במקומות שונים.
בונים או משפצים שיעברו את ההדרכות המקצועיות בבית השקוף יגיעו לפגישות התכנון מבינים ומגובשים הרבה יותר.
צוות הבית השקוף, ישמח ללוות את האדריכל או המעצב יחד עם לקוחותיו ולהציע הדרכה והסבר מפורט.
הצוות ערוך לארח, בתאום מראש, את לקוחות האדריכלים והמעצבים לסיור אישי תוך מתן דגשים ומיקוד מקצועי למקסום והצלחת הפרויקט.

מה בבית השקוף?
רצפות הזכוכית המרהיבות מלמדות איך בנויה מערכת האינסטלציה בבית, החל מצינורות המים, דרך צנרת הדלוחין והשופכין, מהו מיכל הדחה סמוי, מה זה אינטרפוץ צוקל או “מקל סבא”. הבית מאפשר להבין מה תפקיד הרולקה ומה זה אף מים, סף חלון, פינת טיח, שכבת טיח מיישרת לעומת שכבת “הרבצה”. הבית מציג אלטרנטיבות לחימום התת רצפתי, קמינים, מערכות חימום מים.

עוד ניתן ללמוד איך החשמל עובר בתוך הרצפה והקירות, כיצד בנויה מערכת מיזוג האוויר, כיצד נכון לבנות ממ”ד בטיחותי ונוח למגורים, מה ההבדל בין בלוקי איטונג, בלוק פומיס, או בלוק שחור וטיח תרמי, בניה בשלד פלדה, עץ או מבלוק קלקר.

חוויה מיוחדת מצפה למבקרים באזור התת קרקעי: איך בנוי מרתף לפני שמכסים אותו באדמה, שוחת ביוב, איטום תת קרקעי, מהו כלונס ואיך מונעים סדקים בשלד.

הביקור על “רמפת היועצים” מבטיחה למבקרים חוויה של לימוד עולם הגגות השטוחים. איך אוטמים גג רגיל או גג מרוצף, איך מתקינים עליו מערכות סולריות, דודי שמש, מזגנים או אדנית לצמחים.

אחת האטרקציות המרכזיות בבית השקוף היא תערוכת הפתחים. המבקרים יוכלו לראות וללמוד על מגוון החלונות והוויטרינות המקיף והרחב ביותר בישראל וזאת על מנת לסייע להם בבחירת הפתרונות הנכונים לפתחים בבית. בין היתר מוצגים חלונות אלומיניום ממגוון סוגים, בלגי מפלדה, עץ –אלומיניום, אלומיניום דמוי בלגי ועוד ועוד. כל פינה וכל זווית בבית השקוף מתארת תהליך או חומר וטכנולוגיה. מאות תרחישים מכל הסוגים של שיטות הבנייה. למי שמעוניין להתעמק יכול לבקר שעות רבות וללמוד ללא סוף.

הצוות
צוות המומחים של הבית השקוף הכולל מהנדסים, אדריכלים ואנשי מקצוע, מסייע ללקוחות לחסוך בזמן ובכסף ובקבלת ההחלטות נכונות, שתסייענה למתכנן הבית ולמשפחה להשלים את פרויקט הבנייה והשיפוץ באיכות המרבית, בתקציב המדויק ובלוחות הזמנים שתוכננו.
התכנון, הסדר והידע מאפשרים שליטה ובקרה על כל התהליך ושמירה על איכות החיים במהלך הבנייה והנאה מושלמת מהתוצר הסופי.

צוות הבית השקוף מוביל את המשפחה שלב אחרי שלב מתחילת תהליך התכנון ועד לסיום בניית בית חלומותיו באיכות המקסימלית, תוך עמידה בתכנית יזמית וללא חריגות בתקציב.
אנשי המקצוע שלנו יציידו את הלקוח במגוון עצום של טיפים חשובים, שיכולים לחסוך ללקוח אלפי שקלים בתהליך הבנייה או השיפוץ, ולמזער נזקים במהלך הפרויקט.

ניתן להזמין הדרכה אישית בתאום מראש או להצטרף להדרכה קבוצתית וללמוד את סודות הבנייה האיכותית והנכונה.

עלות סיור מודרך לאדם בקבוצה של מינימום 10 משתתפים הינה 50 ₪ כולל מע”מ